Avagy száraz arcbőr ápolása tavasszal 40+ felett
A címet elolvasva bizonyára a természeti hatások jutottak először eszedbe. Nem is csoda, hiszen, ha valaki megemlíti akár csak a bőrszárazságot, rögtön arra asszociálunk, hogy kifújta a szél vagy kiszárította a nap.
Tavasszal a bőrünk még több ápolást és odafigyelést igényel. A száraz arcbőr ápolás pedig kiemelt fontosságú.
Persze az elemek sem ártatlanok, ám az igazi bűnös mégis: A FIGYELMETLENSÉG. Illetve leginkább az, hogy akkor próbálsz (nemcsak te, hanem mindenki más is) „kezdeni valamit a bőröddel”, amikor már megtörtént a baj. Sokkal könnyebb dolgod lenne, ha a megelőzésre figyelnél, és nem akkor kapnál észbe, amikor a kézfejed és az arcod már olyan, mint a beton: kemény, száraz és repedezett a lábad száráról nem is beszélve…pikkelyesen hámló bőr hófehér lábak ó milyen csodás is. A meleg tavaszi napok hamar és váratlanul érkeznek. Ugye Te is szeretnél a hirtelen 20 fokban szoknyát, rövidnadrágot felkapni? Aztán realizálod, hogy úristen, hogy néz ki a bőröm!
Először is keressük meg az okokat!
Miért szárad ki az arcbőr tavasszal?
Az egyik oka, hogy a tél végére a szervezet tartalékai ténylegesen kiürülnek, így, ha a bőröd bármilyen formában sérül, csak nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem regenerálódik. Ezt magamon is tapasztalom. Ha nem használok azonnal szteroidot a bőrömre több hét, sőt hónap mire újra helyreáll a bőröm védelmi vonala. A száraz arcbőr ápolása tehát már a bőr még “normális” állapotában meg kell, hogy kezdődjön
Elképesztő, hány ember szenved bőrszárazságtól folyamatosan… akár az enyhén zsírhiányos állapotról, akár az atópiás, kirepedezett, fájó bőrről beszélünk. Ahhoz, hogy orvosolni tudd a problémát, értened kell, mi is történik ilyenkor.
A bőr képtelen megtartani és magába zárni minden nedvességet, a csökkent faggyútermelés miatt pedig egyre több vizet veszít. Ám ezek a belső tényezők csak az érem egyik oldalát jelentik.
A külső környezet, az időjárás, a hideg és a vegyszeres készítmények mellett sem szabad elmenni szó nélkül. Aztán a táplálkozásról és a genetikai hajlamokról még nem is beszéltünk; egyeseknek jobban oda kell figyelniük a bőrápolásra, mint másoknak.
Ha tavasszal kiújul az ekcémám, sokkal nehezebben tudom tünetmentesen tartani. Sőt, az is előfordult már, hogy a végén el kellett mennem orvoshoz, hogy szteroidos krémet írjon fel. Igen, idáig is fajulhat a dolog.
Mit tehetsz ellene? A száraz arcbőr ápolás tavasszal kiemelt fontosságú
Egy dolgot: figyelsz rá! Körültekintően. Előre gondolkodva. Tudom, ez nem egyszerű, hiszen én is bele tudok süppedni a hétköznapok szürke rohanásába, és csak akkor kapok észbe, ha oltani kell a házat. Mégis azt mondom (nekem is meg kell fogadnom a saját tanácsomat!), emlékeztesd magadat a száraz arcbőröd ápolás a és hidratálására. Legyen a napi rutinod része!
Ne használj vegyszerekkel dúsított kozmetikumokat, termékeket
se az arcodon, se a kezeden, se a többi testrészeden. A száraz arcbőr ápolása különösen a kitettsége miatt fontos, hiszen ezt nap, mint nap éri környezeti hatás, melyet nehéz takargatni. A következő összetevőket mindenképp kerüld: Triclosan, Benzethonium chloride, Mineral oil, Paraffinum liquidum, Paraffin oil, Petrolatum, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, formaldehidet felszabadító anyagok:DMDM hydantoin, Diazilidinyl urea, Imidazalidol, urea, Sodium hydroxymethyglycinate, Quaternium-15, 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol, fragrance, parfum.
Ezek szintetikus olajok, tisztítószerek, illatanyagok és tartósítószerek, amelyek mind-mind tesznek arról, hogy elindulj a lejtőn lefelé…
Ne tedd ki száraz bőrödet az időjárás viszontagságainak:
Ne lépj utcára hidegben még kézmosás után nedves kézzel és ne hagyd otthon a kesztyűdet szeles időben még tavasszal sem. Arcodat ha lehet napvédő krémmel vagy sállal takard a hideg szél ellen
Hasonlóan káros a formaldehid, amelyet arckrémek tartósítására használnak, vagy a hexaklorofén, amelyet szappanok és arcvizek tartalmaznak elsősorban. De említhetném a higanyt, a kátrányszármazékokat, a krómot vagy a perubalzsamot, a retinoic savval pedig öregedésgátló krémekben találkozhatsz.
A legjobb, amit tehetsz, hogy bemész a fürdőszobádba és átnézed az összes kozmetikumodat, tusfürdődet, kencédet, samponodat stb. Valószínűleg mind tartalmaz olyan összetevőt, amely nem a javadat szolgálja. Természetesen nem kell az összeset a kukába dobnod, viszont érdemes időről időre lecserélni az eddig használt kencéket egy természetes, bio alapanyagokból készült alternatívára.
Mit használj a száraz bőr ápolása során ha már nem tudtad megelőzni a bajt?
Tusfürdő és sampon helyett használhatsz kecsketejes szappanokat, amelyek a boltival ellentétben nem szárítják, sőt épp ellenkezőleg, inkább ápolják a bőrödet. Ha megfelelően tisztálkodsz, idővel testápolóra sem lesz szükséged, így pénzt is spórolhatsz magadnak. Ami a kozmetikumokat illeti: nézz szét a webáruházakban, keresd fel a kisvállalkozókat és szerezd be őket biztonságos forrásból.
Ha már megtörtént a baj és kiszáradt a bőröd, ne áztasd magadat a kádban napestig, törölközésnél ne dörzsöld a bőrt, óvatosan itasd fel róla a vizet és használj tápláló testvajat és testhabot, olajakat naponta többször is az érintett felületen.
Emellett figyelj oda a táplálkozásodra, válassz több zöldséget, gyümölcsöt és igyál sok vizet! Meglásd, ha ezeket betartod, bőröd hamarosan újra régi fényében ragyog majd, és nem okoz kellemetlenséget.
Már tél végén és kora tavasszal érdemes elkezdeni használni a következő termékeink valamelyikét:
Fürdéshez, tisztálkodáshoz:
- Sóbarlang kecsketejes szappant a legújabb fegyver repertoárunkban a száraz bőr ellen!
- Édesmézes kecsketejes szappan, amely egyszerre hidratál és fertőtlenít;
- Barackos varázsló kecsketejes szappan, amely abszolút bőrregeneráló;
- Algás Ragyogás kecsketejes szappan, a száraz bőr azonnali regenerálója rendkívűl magas extraszűz olívaolaj tartalmával kényezteti a bőrt;
- Fahéjas Truffle kecsketejes szappan, amely azonnal hidratálja az extra száraz bőrt, míg finom szemcséi a pezsdítik a mikrocirkulációt a hajszálerekben.
Testápolás ha extra száraz mégis a bőröd ez alól a száraz arcbőr ápolás sem kivétel!
Testápoló habkrémünket a Natúr finomság vajhabkrémet ajánlom, selymes és krémes, fürdés után érdemes a felhevült bőrre még nedvesen felvinni, hogy a tápláló hatóanyagok mélyre juthassanak a bőrben. Nem kell mindennap használni elég 3-4 naponta.
A Bence kence az aduász!
A szél ellen tökéletes választás a Bence kence is, mint testápoló. Ezt azért merem ilyen nyíltan kijelenteni, mert én is ezt használom: indulás előtt mindig bekenem vele az arcomat.
A napi rutinomhoz vagyis a száraz arcbőr ápolása rutinhoz szorosan hozzátartozik az ajkaim védelme Éppen ezért az ajkaimra a Glamour Glammies 2021 nyertes: legjobb ajakápoló és szinező terméküknet a Málnás Csábítást kenek, mert hatos napvédő faktornak megfelelő védőhatása van a tiszta organikus kakaóvajnak köszönhetően és csábító pírt kap az ajkam a halvány mica portól fénylő lesz. Így tehát az arcot és az ajkakat kipipálhatjuk, hiszen a széllel szemben az ajakír, az arckrém és a napszemüveg a legjobb fegyver.
Na, de mi a helyzet a kezeinkkel? Hiszen az a másik leggyakrabban strapált bőrfelület – sem a szél, sem a különböző vegyszerek, mint a mosogató, nem kímélik. Mondom, mit teszek én, amennyiben a kezemet akarom védeni: szintén Bence kencét kenek rá, és még a kesztyűt sem félek felhúzni – napsütés ide vagy oda.
A legjobb, ha ezeket a trükköket már jóval azelőtt elkezded alkalmazni a száraz arcbőr ápolása címszó alatt, mielőtt teljesen kirepedne a bőröd. Így a bosszúságot és a fájdalmat is megspórolod magadnak. Én már csak tudom, hiszen annak idején minden mosogatás után kennem kellett a kezemet, olyan száraz volt.
Mára már nem.
Hála a termékeinknek!